Ekonomi

2. yüzyılda seviye atlayacak şehirler arasındayız

Tuncay Yıldırım /Gaziantep Ticaret Odası Başkanı

Türkiye’mizin ikinci yüzyılına damgasını vuracak yegâne şehirlerden biri de Gaziantep’tir. Genetik kodlarına işlemiş tarihi, kültürü, gastronomisi, üretim altyapısı ve ticaret anlayışıyla bugüne kadar nasıl ülkemizin lokomotif şehirlerinden biri olduysak, Türkiye’nin de gelişmesinde ve yükselmesinde değerli bir rol oynayacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Ülkemizi önümüzdeki yıllarda çok daha başarılı bir şekilde yukarılara taşıyacağız. Bu özelliğimizi daha da geliştirerek Türkiye’nin ikinci yüzyılında ismimizi daha da duyuracağız.

Bu şehir, bu güzel ülke için ulusal ve uluslararası düzeyde daha vizyoner, daha güçlü, daha aktif ve etkili bir ikinci yüzyılı inşa ederken tek rehberimiz pozitif bilimler olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, yapmamız gerekeni ancak bilim ve bilimle başarabiliriz.

Gaziantep’i dünya kenti yapmayı hedefliyoruz

Bütün bunlar çerçevesinde nihai hedefimizi, 2. yüzyılda Gaziantep’i bir dünya kenti haline getirmek olarak belirledik. Evet, şu anda bölgenin ihracat ve üretim merkeziyiz. Gaziantep’in bu gücünü koruyup artırmasını, yatırımcıların ve işgücünün tercih ettiği, finans merkezi haline gelmesini ve sonuçta İstanbul, Londra, New York gibi dünyanın büyük şehirleri kadar küresel söz sahibi olmasını hayal ediyoruz. Gaziantep’in dünya çapında ticarete, finansa, kültüre ve uluslararası faaliyetlere büyük etki yapacak potansiyele sahip olduğuna yürekten inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu