Haber

DEVA Parti Genel Başkanı Babacan, Iğdır’da konuştu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “DEVA Parti olarak amacımız çok net. Biz buna tam demokrasi diyoruz, eksik gedik değil tam demokrasi. Tam demokrasi gelmelidir ki adalet yerini bulsun, hukuk devleti hakim olsun. ” söz konusu.

Seçim kampanyası kapsamında Iğdır’a gelen Babacan, esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Babacan, Doğubayazıt Caddesi’nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada önlerinde kritik bir seçim olduğunu söyledi.

6 parti olarak ortak cumhurbaşkanı adayı ile seçime gireceklerini hatırlatan Babacan, “Cumhurbaşkanı adayımız olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçtik. İlk oylamada cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın altına evet mührü koyacağız. Kılıçdaroğlu’nun adı inşallah.” dedi.

İyi ve dürüst yapılan tüm projeleri yönetime geldiklerinde desteklemeye devam edeceklerini anlatan Babacan, şöyle konuştu:

“İnşallah daha iyi projelere de imza atacağız. Projeler eksikse tamamlayacağız, yanlışsa düzelteceğiz diyoruz. DEVA Partisi olarak amacımız çok net. Biz buna diyoruz. tam demokrasi, eksik gedik değil, tam demokrasi.Tam demokrasi gelecek ki adalet bulunsun,Hukuk devleti olsun diye çalışıyoruz.Bu ülkeye adalet gelsin diye çalışıyoruz.Tam demokrasi Türktür,Kürttür,Kürttür. Arap, Laz, Çerkez, Boşnak, Sünni, Alevi, Caferi, mahallesi ne olursa olsun, görüşü ne olursa olsun herkes bu ülkede.” Eşit ve onurlu bir vatandaş olacak dedik. Amacımız eşit yurttaşlık ilkesini ülkemizde hakim kılmaktır. Demek ki bu ülkede yaşayan herkes birinci sınıf vatandaş. Kimsenin kimseden üstün olmadığı bir Türkiye, bunu başaracağız.”

haber-saraykoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu