İş

Siirt’te oto sanayi sitesindeki yoğunluk esnafı sevindirdi

Siirt ve ilçelerinde uzun zamandır beklenen kar yağışının gelmemesiyle traktör ve minibüs sahipleri soluğu tamirhanelerden aldı.

Siirt’te beklenen kar yağışı ile kapanmayan köy yollarının fırsat olduğunu gören çiftçiler, araçlarına binerek Siirt oto sanayi sitesine doğru yola çıktı. Oto tamircileri yoğunluğa ayak uydurmakta zorlandılar.

Bu yıl Siirt ve kırsalda etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle araçlarını kardan çıkaramayan sürücülerin bu yıl beklenen yağışlara rağmen araçlarıyla yola devam ettiklerini söyleyen oto yedek parça satışı yapan Serdar Özgreen, Siirt oto sanayi sitesi, kırsal kesimden tarım aracı, traktör ve minibüs şoförlerinin sektörde yoğun olduğunu söyledi.

“Şu anda mevsim normallerinin çok üzerinde bir sıcaklıkla karşı karşıyayız. Yağmur kar yağmıyor. Bugünlük yeter, 4 yıldır bu işi yürütüyoruz. Ancak her yıl kar yağdığı için işler çığırından çıkıyor. Aralık ve Ocak’ta tamamen durdu.2 aydır bu işi yürütüyoruz.Günler çoktu.Şu an Ocak ayında olmamıza rağmen yüksek sıcaklıktan dolayı Siirt merkezde ve ilçelerde kar yağışı olmadığı için. köylerdir ve müşterilerimizin genel kesimi köylü olduğu için müşteriler köyden gelmektedir ve sıcak satışımız şu an devam etmektedir.”Satışlarımız şu an çok düzgün” dedi.

Köyden gelen tarım araçları, minibüs ve traktör sürücülerinin sektörde yoğun olduğunu belirten oto sanayi ustası Nurallah Erdoğan, “Geçen yıl bu zamanlarda yerde kar vardı, bizim çok işimiz yoktu. Geçen seneye göre çalışmalarımız çok iyi çünkü bu sene ne kar yağdı ne de doğru dürüst yağmur yağdı.Köyde traktör var. “Bu sene çok iyi gidiyoruz” dedi. – SİİRT

haber-cildir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu