Teknoloji

WhatsApp’ın “Sohbet Kilitleme” Özelliği Sonunda Telefon Dışındaki Cihazlara da Geliyor

Birçoğumuz WhatsApp’ı sadece telefonda değil bilgisayar gibi diğer platformlarda da kullanıyoruz. Şu an ortaya çıkan bilgiler, firmanın bu konuda güvenlik açısından sevindirici bir hamle yapacağını ortaya koyuyor.

Android ve iOS’taki WhatsApp kullanıcıları zaten sohbet kilitleme Özelliği var. Bu özellik Face ID, gizli kod, parmak izi gibi işlemlerle istediğiniz sohbeti kilitlemenize olanak sağlıyordu. Ancak WhatsApp Web gibi farklı versiyonlar üzerinden telefondan girdiğimizde sohbetler karşınıza çıkıyor. hala açık Bunun gerçekleştiğini görüyorduk. Bu, karantina açısından pek de iyi gitmeyen bir durumdu.

Telefonunuza kilitlediğiniz bir sohbet, ikinci cihazınızda da otomatik olarak kilitlenecektir.

WABetaInfo’nun fark ettiği yeni özellik bu sorunu ortadan kaldıracak. Ekran görüntüsüne baktığımızda telefonda bir sohbet kilitlendiğinde bilgisayar, tablet veya web gibi diğer cihaz ve versiyonlarda da otomatik olarak kilitleneceğini görüyoruz. WhatsApp buna ilişkin bildiriminde şu ifadeleri kullanıyor: “ bu sohbet Ayrıca bağlı olan diğer cihazınıza da kilitledik . Açmak için gizli kodu kullanın.”

Yeni güvenlik özelliği Android sürümünün beta sürümünde keşfedildi ve şu anda mevcut geliştiriliyor . Yani şu anda mevcut değil. Ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz ancak yakın zamanda hem Android hem de iOS’a geleceğini varsayabiliriz.

Bunun dışında WABetaInfo’ya göre WhatsApp’ın “kullanıcı adı” özelliği üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bu özellik yayınlandığında, kullanıcı adınızı kullanan kişilerle numaranızı paylaşmadan konuşmanıza olanak tanıyacak. Özelliğin ayrıntıları için birkaç gün önceki haberimize göz atabilirsiniz:

yigilca-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu