Haber

ABD askerlerinin UFO bildirimlerinin sayısı 500’ü geçti

Brandon Drenon | BBC Haberleri, Washington

ABD hükümeti tarafından yakın zamanda gizliliği kaldırılan bir rapor, ABD askerleri tarafından yüzlerce tanımlanamayan uçan cisim (UFO) raporuna ışık tuttu.

ABD Ulusal İstihbarat İdaresi’nin 2021 yılında yaptığı ilk incelemede askerler tarafından yapılan 144 tebligat bulunurken, gizlenmeyen bu rapor bu sayıyı 510’a çıkardı.

Rapora göre, bildirimlerin neredeyse yarısının insan yapımı nesneler olduğu belirlendi.

Öte yandan 171 olay hala çözülmedi.

Bu olaylar için “Bu UFO’lar alışılmadık özelliklere veya performans yeteneklerine sahip görünüyor, bu nedenle bunların daha fazla analize ihtiyacı var” ifadeleri kullanılıyor.

Rapora göre, kısıtlı veya hassas hava sahasında UFO raporları yapılmaya devam ediliyor ve bu durum güvenlik endişelerini artırabilir.

366 yeni olayın 26’sı insansız hava aracı, 163’ü balon ve altısı radar parazitiydi.

Raporun, UFO görmüş, damgalanmaktan korkan ve bunu bildirmekten korkan bireylere son vermek arzusuyla hazırlandığı açıklandı.

Rapora göre, kişilerin tanımlayamadıkları bir cismi bildirmemeleri, düşman faaliyetlerinin veya uçuş emniyetini tehlikeye atabilecek şeylerin tespit edilmesini zorlaştırabilir.

Gizliliği kaldırılan rapordaki bilgilere göre ABD Savunma Bakanlığı, UFO raporlarını incelemek için geçen yıl Office of Anomaly Analysis (AARO) adlı bir yapı kurdu.

Bu yapı, bunların ne olabileceğini anlamaya çalışmak için istihbarat birimleriyle birlikte çalışıyor.

Geçen ay bu konuyla ilgili bir açıklama yapan ABD Savunma Bakanlığı İstihbarat ve Güvenlikten Sorumlu Müsteşarı Ronald Moultrie, “Şu ana kadar incelediğimiz vakalardan bize ait olabileceğini düşündüren tek bir görüntü bile olmadı. uzaylılar” ve ekledi:

“Bunların hiçbiri bir uzaylı ziyareti veya kaza gibi görünmüyor.

“Tanımlayamadığımız ve yabancı olduğunu düşünmediğimiz bir nesnenin düşmanlarımıza ait olabileceği ihtimalini düşünerek hareket etmemiz ve onları ciddiye almamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu