Ekonomi

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yeminli Mali Müşavirler ve Mali Müşavirlerin ücret tarifesindeki zammı eleştirdi.

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, açıklanan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik fiyat tarifesindeki yüzde 35’lik zamma esnafın görüşü alınmadığı için karşı olduklarını belirtti.

Tokat Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kooperatif Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Türkiye Yeminli Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından açıklanan Yeminli Mali Müşavirlik ücret tarifesindeki yüzde 35’lik artışa itiraz ettiklerini belirtti.

Aydoğan, “Maalesef bazı konularda söz hakkımız olması gerekirken, muhatap olduğumuz bazı kuruluşlar, esnaf örgütlerinin fikrini sorma nezaketini dahi göstermeden, sadece esnaf ve sanatkarların doğrudan temasta olduğu konularda ‘ben yaptım’ mantığıyla, ‘ben yaptım’ mantığıyla fiyat belirliyor. durum böyle değil.” sözlerini kullandı.

Türkiye Esnaf Konfederasyonu’nun konuya müdahil olmasını beklediklerini ifade eden Aydoğan, zam kararının esnafın durumu da dikkate alınarak kanun çerçevesinde yeniden değerlendirilmesini istediklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu